Çamaşır makinesinin temizlenme zamanının geldiğini uyaran “kırmızı işaret” :

Konunun uzmanı çamaşır makinenizi ne sıklıkta temizlemeniz gerektiğini ve hangi yöntemleri kullanmanın en iyi olduğunu anlattı . Uzman, çamaşır makinesinin içinin kirli olduğunu ve temizlenmesi gerektiğini hemen gösterecek önemli bir “kırmızı işaret” olduğunu iddia ediyor. Bu tamburdan gelen çürük yumurta kokusu.

Böyle hoş olmayan bir koku, çamaşır makinesinin içinde daha sonra küflenmeye neden olabilecek bakteri birikimini gösterir. Yıkama sırasında çamaşırlarınızın bozulmasına neden olmakla kalmayıp sağlığınızı da olumsuz etkileyerek solunum yollarında sorunlara neden olur.

Evde çamaşır makinesi nasıl düzgün şekilde temizlenir?

Uzman, ayrıca çürük yumurta kokusu alırsanız çamaşır makinenizi nasıl temizleyeceğinizi de açıkladı. Mağazadan satın alınan kimyasallar olmadan da yapabileceğinizi söylüyor çünkü bunların yerini soda ve sirke alacak.

Bunu yapmak için birkaç adım atın:

  • Tamburun içine bir bardak soda dökün;
  • Daha sonra deterjan bölümüne yarım bardak sirke dökün;
  • Çamaşır makinesini en yüksek sıcaklıkta çalıştırın.

Ayrıca birkaç önemli ipucunu hatırlamakta fayda var. Öncelikle her yıkamadan sonra cihazın kuruması için kapağını ve sıvı deterjan bölmesini açık bırakın. Deterjan bölmesini ve filtreyi düzenli olarak temizleyin. Yıkamak için yalnızca temizlediğiniz giysinin türüne uygun yüksek kaliteli deterjanlar kullanın. Çamaşır makinesini aşırı yüklemeyin ve aşırı miktarda deterjan eklemeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir